رفتن به مطلب
رونمایی از اولین و قویترین قالب IPS در ایران و در مارکتهای جهانی ×

test title

Please upload image with appropriate resolution.

More

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

More

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

More

More

آموزش و سئوال در مورد تجزیه و تحلیل ترافیک سایت با ابزار «گوگل آنالیز»

پست های پیشنهاد شده

درود دوستان، وقت تون بخیر

این تاپیک در واقع هم آموزشی هستش، هم در واقع سوال خود من هستش، حقیقتا من در رابطه با ثبت سایت IPS مون در گوگل آنالیز سوال داشتم

مطابق تصاویر پیوست شده، الان وقتی ما میایم اون قطعه کد gtag.js که گوگل بهمون میده رو در پنل ادمین IPS سایتمون به آدرس توسعه سایت > تجزیه و تحلیل ترافیک > گوگل آنالیز وارد میکنیم و سایت مون رو ثبت میکنیم، سوال اینجاست که گوگل همه صفحات سایت IPS مون رو ترافیکش رو تجزیه و تحلیل میکنه یا صرفا صفحات خاصی رو ترافیکش رو ثبت میکنه؟

اگر مثلا بخوایم فقط و فقط صفحه نخست و صفحه تالارها رو ترافیکش رو داشته باشیم باید چکار کنیم؟ (یعنی ترافیک همه صفحات رو برامون نشون نده و فقط اون دو صفحه ای که مد نظرمونه رو بیاد ترافیکش رو بهمون ارائه بده)

gtag.thumb.png.777dc7f82bad4d5a1a3cc2137edddb2a.png

GoogleA.thumb.png.3124676cac700214a9c1b0de5c295ef6.png

ویرایش شده در توسط سجاد محمدرضائی
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

• تعداد پاسخ 4
  • زمان ایجاد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

• مدیر کل | موسس سایت
در 3 ساعت قبل، سجاد محمدرضائی گفته است :

سوال اینجاست که گوگل همه صفحات سایت IPS مون رو ترافیکش رو تجزیه و تحلیل میکنه یا صرفا صفحات خاصی رو ترافیکش رو ثبت میکنه؟

سلام @سجاد محمدرضائی

من زیاد تو آنالیتیکس حرفه ای نیستم ولی کلا آنالیتیکس بهت نشون میده که کدوم صفحاتت بازدیدش زیاد بوده. مثلا تو اگه ده تا صفحه پر بازدید داشته باشی و اونی که مدنظرته رو میتونی از توش در بیاری و ترافیکشو تحلیل کنی. حتی بهت نشون میده که کاربر تو کدوم صفحه بیشتر توقف داشته. 

در 4 ساعت قبل، سجاد محمدرضائی گفته است :

اگر مثلا بخوایم فقط و فقط صفحه نخست و صفحه تالارها رو ترافیکش رو داشته باشیم باید چکار کنیم؟ (یعنی ترافیک همه صفحات رو برامون نشون نده و فقط اون دو صفحه ای که مد نظرمونه رو بیاد ترافیکش رو بهمون ارائه بده)

تا اونجایی که میدونم نمیشه اینطوری طرح ریزی کرد که فقط صفحه خاصی رو نشون بده. بالا هم گفتم که میتونی از قسمت جستجوش لینک دلخواهتو بررسی کنی تا اطلاعاتشو نشونت بده

باز میتونی تو اینترنت سرچ کنی. بازم میگم من تخصصم تو این زمینه کمه

IPSforum.ir  astrocat.webp

لینک به دیدگاه

درود آرش جان، وقتت بخیر

@Arash.Ranjbar خیلی ممنون از توضیحات مفیدی که ارائه دادید :8:

واقعا هم این گوگل آنالیز پیچیدگی های خاص خودش رو داره، واسه کسی که مبتدی و تازه کار باشه و کلا آشنایی و تخصص خاصی نداشته باشه به راحتی نمیتونه باهاش کار کنه و ازش سردربیاره

ویرایش شده در توسط سجاد محمدرضائی
لینک به دیدگاه

• مدیر کل | موسس سایت

دقیقا اینطوریه. 

ولی باید وقت بزاری تا بخوای یاد بگیری. همین سرچ کنسول گوگل که وقتی توش میری میبینی چندتا گزینه بیشترنداره ولی تو عمقش بری میبینی دریای سئوست

IPSforum.ir  astrocat.webp

لینک به دیدگاه

البته جدای از بحث سئو یادگیری الگوریتم های گوگل جهت کسب رتبه کمتر در الکسا خیلی مهم و حیاتی برای سایت هایی که میخواهند فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنند هست که اونهم متاسفانه خیلی از سرویس های گوگل برای کشور ایران و سرور های داخل کشور که آی پی داخلی رو یدک میکشند مسدوده که اگه دقت کرده باشید ارور پرمیشن 403 میده یه سری از صفحاتش که از نظر من چند تا اصل مهم تو سئو مهم هست که مثلا : سرعت سایت در جی تی متریکس ، لینک های کوتاه و قابل فهم ، کلمات کلیدی و مطالب هایی که آموزنده هستند و به نوعی کلیک بیت دارند. البته مواردی زیادی هست ولی اینا مهم ترین هاش هستند که با رعایت شون و انجام دادن میتونید 60 درصد راه رو طی و اگر از گوگل کنسول استفاده کنید و بتونید هر پستی که قرار دادید رو به صورتی دستی سریع ایندکس کنید این مقدار میرسه به 75 درصد که رتبه خیلی خوبی کسب کرده و در صفحه اول گوگل و شایدم اولین لینک قرار بگیرید. هر چند بحث سئو کمی پیچیدگی خاص خودش رو داره ولی این موارد اصلی بوده و همیشه هست.

لینک به دیدگاه

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری
  • کاربران آنلاین در این صفحه   0 کاربر

• هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.
  • ایجاد مورد جدید...

اطلاعات مهم

برای تجربه رابط کاربری بهتر و تعامل بهتر شما با انجمن ما از کوکی ها استفاده میکنیم قوانین